18 stycznia 2022

Bogumił, Krystyna, Małgorzata, Piotr

Z wizytą w piekarni Skalski PDF Drukuj Email
niedziela, 13 listopada 2016 17:47

22. września uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią I. Kolasą wybrali się na wycieczkę do piekarni Skalski. Już przed budynkiem powitał ich piękny zapach świeżego pieczywa. Na początku, mieli okazję zobaczyć pomieszczenie, gdzie znajdują się ogromne maszyny do wyrobu ciasta. Pani przewodnik, pracownik piekarni, dokładnie opowiedziała uczniom, do czego służą poszczególne maszyny i jaki jest proces wypieku chleba. Widziały w jaki sposób wkładane jest uformowane ciasto na chleb do pieca. Przyglądały się też produkcji różnego rodzaju bułek i ciasteczek. Na koniec czekały na nich niespodzianki. Uczniowie, z pomocą pani cukiernik, dekorowały tort, który zabrali z sobą do szkoły. Zanim jednak udali się w drogę powrotną zostali poczęstowani świeżutkimi pączkami. Po słodkim poczęstunku radosne wróciły do domu.

Poprawiony: poniedziałek, 14 listopada 2016 05:57