25 maja 2022

Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Wycieczka do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów ,,Janik” PDF Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 20:19

W dniu 30.09.2016r. odbyła się wycieczka do ZUO ,,Janik”. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy 6 b i 6 c ( 43 uczniów) pod opieką nauczycielek: p. Grażyny Pastuszki, p. Anny Górskiej, p. Barbary Zielińskiej i p. Beaty Kwiecień. Warsztaty edukacyjne dla uczniów zostały przeprowadzone przez pracowników ZUO ,,Janik” – p. Tomasza Kosiaka i p. Alberta Langę. W ramach zajęć uczestnicy zostali wprowadzeni w problematykę działalności RIPOK-u. Dzieci miały możliwość zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje składowisko odpadów wraz z całą jego infrastrukturą. Pan Tomasz Kosiak przybliżył im problematykę rekultywacji starego składowiska.

Ponadto uczniowie mogli obserwować proces mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów w hali MBP. Zapoznali się również z procesem kompostowania i jego produktem finalnym. Zobaczyli instalacje i urządzenia stosowane w zakładzie a także W obejrzeli nowo wybudowaną kwaterę składowiska odpadów. Ostatnim punktem programu wycieczki była wizyta w schronisku dla  bezdomnych zwierząt. Warsztaty stanowiły pouczającą lekcję ekologii. Uczniowie uświadomili sobie, jaką drogę pokonują odpady.
Gmina Ostrowiec Świętokrzyski zapewniła transport dzieci na warsztaty oraz napój dla każdego dziecka.

Poprawiony: środa, 19 października 2016 11:30