II Festyn Rodzinny z Podwórkiem NIVEA w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

„ Zaangażowanie w życie społeczne połączone z działaniami na rzecz drugiego człowieka to niezwykły przykłada poświęcenia swojego wolnego czasu dla dobra ostrowieckiej społeczności. Tego typu imprezy doskonale integrują naszą lokalną społeczność, stwarzają warunki do rodzinnego spędzania czasu oraz wspólnej zabawy” – takie słowa, 2 września do licznie zgromadzonych uczestników II Rodzinnego Festynu z Podwórkiem NIVEA, skierował  w liście Prezydent  Miasta pan Jarosław Górczyński.   Imprezę, która już na stałe zagościła w harmonogramie ZSP nr 2 na os. Stawki  po raz drugi zorganizowało grono pedagogiczne szkoły, przy dużym udziale pozostałych pracowników oraz wsparciu Rady Rodziców i Stowarzyszenia „CZTERNASTKA”. Jej celem była integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie więzi rodzinnych oraz wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Po uroczystym otwarciu festynu, dyrektor Zespołu pani Katarzyna Goworek zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Podobnie jak w roku ubiegłym również i teraz nie brakowało bezpłatnych atrakcji ufundowanych i zaproponowanych przez licznych sponsorów. Gdy jedni degustowali upieczone przez nauczycieli ciasta, inni ustawiali się w kolejce po popcorn lub zaspakajali swoją ciekawość odwiedzając ustawione pod namiotami stanowiska. Dużym powodzeniem cieszył się zarówno „Kącik Malucha” jak i stanowisko Strzelców. Długie kolejki ustawiały się tam gdzie „mamy do wynajęcia” malowały tatuaże i zorganizowały dziecięca strzelnicę  a rzeźbiarz p. Eugeniusz Cierluk przygotował warsztaty kamieniarskie. Bardziej ciekawi mogli wziąć udział w doświadczeniach zorganizowanych przez  Akademię Nauki lub nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przez harcerzy z Centrum Ratownictwa Medycznego. Można było też zajrzeć do policyjnego samochodu, wozu strażackiego przyjrzeć się woskowym rzeźbom p. Maciej Noweka z Rudki.  Do późnych godzin nie malała kolejka chętnych do dmuchanej zjeżdżalni. Najmłodsi uczestnicy z ogromnym zapałem puszczali ogromne bańki mydlane. Na bieżni nieustannie trwały zawody. W sportowej rywalizacji mogli się zmierzyć rodzice i dzieci w specjalnie przygotowanych dla nich konkurencjach. Przy gorących, latynoskich dźwiękach z zumbą mogli spróbować swoich sił najwytrwalsi uczestnicy festynu. Duża liczba przybyłych na imprezę mieszkańców osiedla, potwierdza tylko słuszność organizowania tego typu zabawy. Dociera ona do wszystkich, bez względu na wiek bo każdy znajdzie tu coś dla siebie.