25 maja 2022

Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Pani wiceprezydent na inauguracji roku szkolnego w ZSP nr 2 PDF Drukuj Email

Zgodnie z wieloletnią tradycją 1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. W Zespole Szkół Publicznych nr 2 uroczystość odbyła się po zakończeniu okolicznościowej mszy świętej. Ze względu na dużą liczbę dzieci i młodzieży uczniowie  spotkali się na inauguracji w czterech grupach. Rozpoczęli gimnazjaliści PG nr 4, potem przyszedł czas na klasy IV – VI oraz dzieci młodsze z PSP nr 14, wśród których to pierwszoklasistów spotkała największa niespodzianka. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów przez dyrektor szkoły panią Katarzynę Goworek. Miłym gestem uroczystości była obecność na niej pani Wiceprezydent Miasta Marzeny Dębniak, która obdarowała dzieci drobnymi upominkami i skierowała do nich wiele ciepłych słów.  To ważne dla maluchów wydarzenie uświetnił występ szkolnego zespołu „Promyki”.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przebiegała w miłej atmosferze, a uśmiechy na twarzach uczniów pozwalają mieć nadzieję, że rok szkolny 2016/2017 będzie dla całej społeczności Zespołu  owocny. W tym roku w ZSP nr 2 uczyć się będzie 1060 uczniów w 47 oddziałach. 18 z nich jest w gimnazjum a 29 w szkole podstawowej, z których 16 to edukacja wczesnoszkolna. Szkołą będzie zarządzać dyrektor p. Katarzyna Goworek oraz wicedyrektorzy: p. Jolanta Klauzińska i  p. Adam Nowak