25 maja 2022

Grzegorz, Maria Magdalena, Urban

Joanna Brodnicka – finalistka plebiscytu „Uczeń roku” w kategorii szkoła podstawowa PDF Drukuj Email

16 czerwca w kinie „Etiuda” odbyła się jubileuszowa XXV gala plebiscytu „Uczeń roku”, której organizatorami byli Urząd Miasta i Gazeta Ostrowiecka. Z roku na rok wyłonienie najlepszych kandydatów staję się coraz trudniejsze. Okazuje się bowiem, że młodych, zdolnych uczniów mamy w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo wielu, o czym świadczyła po raz kolejny, wypełniona zaproszonymi gośćmi, rodzicami i opiekunami sala, a przede wszystkim liczba nagrodzonych laureatów. W gronie finalistów oraz uczniów nagrodzonych przez Prezydenta Miasta  i  ZNP znalazła się nasza uczennica Joanna Brodnicka.
Joanna Brodnicka jest uczennicą kl. 6a PSP nr 14 w Ostrowcu Św. im. Orląt Lwowskich. Bardzo dobrze się uczy. W minionym semestrze osiągnęła średnią ocen 5,73. Zawdzięcza to niezwykłej pracowitości, ambicji i zdolnościom. Każdy, choćby najmniejszy sukces mobilizuje ją do dalszej, wytężonej pracy. Przez rówieśników i nauczycieli jest postrzegana jako uosobienie wrażliwości, skromności, taktu i pogody ducha. W tym roku po raz kolejny otrzymała tytuł Dżentelmena Klasy. Godnie reprezentuje szkołę.  Chętnie uczy się języka angielskiego i ma w tym zakresie liczne sukcesy. Brała udział
w Międzyszkolnym Konkursie Primary School Tournament i Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego.
Szczególne miejsce w sercu Asi zajmuje jednak królowa nauk - matematyka. Zakwalifikowała się do III etapu Triathlonu Matematycznego, z powodzeniem przeszła pierwsze etapy: Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego, Międzyszkolnego Konkursu pod hasłem „Matematyczne Potyczki Szóstoklasistów” i Ogólnopolskiego Konkursu „Pangea”. Mocną stroną dziewczynki są również nauki humanistyczne. Zakwalifikowała się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, została wicemistrzynią ortografii PSP nr 14 i zwyciężczynią eliminacji do Międzyszkolnego Konkursu „Co słychać na Olimpie?”.
Asia angażuje się w działania na rzecz klasy, szkoły i społeczności lokalnej. Była wolontariuszką Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i pracowała na rzecz Fundacji „Dziewczynka z Zapałkami”. Kocha przyrodę i zwierzęta. Pomagała w opiece nad zwierzętami w Ostrowieckim Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt „Animals”. Jak większość nastolatek interesuje się muzyką i filmem, dużo czyta. Pasjonuje ją rysunek i kreatywne kolorowanie.