Egzamin na kartę rowerową PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 lipca 2016 04:34

W klasach czwartych na zajęciach technicznych realizowane są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie poznawali przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów, uczyli się zasad ustępowania pierwszeństwa na skrzyżowaniach dróg, poznawali znaki drogowe, wykonywali makiety skrzyżowań. Uczestniczyli także w programie edukacyjnym „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”.
W czerwcu 2016 roku 110 uczniów klas czwartych przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. W pierwszej części pisali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej, druga część to praktyczna jazda rowerem.
Egzamin zdało 56 uczniów. Wszyscy uczniowie już na w wakacje będą mogli odebrać kartę rowerową. Ci, którzy jeszcze nie opanowali dobrze przepisów spróbują ponownie we wrześniu. Wszystkim uczniom życzymy szerokiej drogi i nabywania doświadczeń podczas wakacji wraz z rodzicami.
Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie egzaminu byli nauczyciele uczący, Iwona Abramczyk, Justyna Cioch i Andrzej Jeruzal.