11 sierpnia 2022

Aleksander, Herman, Ligia, Włodzimierz, Zuzanna

"Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016" PDF Drukuj Email

W lutym 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do Projektu przeprowadzonemu dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
W Projekcie zaplanowano i przeprowadzono następujące działania:
•    warsztaty dla nauczycieli w ŚCDN w Kielcach „Tworzenie atrakcyjnych materiałów dydaktycznych w postaci infografik z wykorzystaniem narzędzi informatycznych,
•    spotkania uczniów z funkcjonariuszami policji na tematy związane z cyberprzemocą, cyberprzestępczością oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich,
•    lekcje poświęcone tematyce i celom projektu,
•    konkurs dla uczniów.
W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 6 a, 6b i 6 c uczeni przez Iwonę .Abramczyk. Przygotowali indywidualnie na lekcjach zajęć komputerowych w formie elektronicznej infografikę – poradnik dla rówieśników na temat „Lepszy internet zależy od Ciebie!"
Szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Adam Nowak, p. Iwona Abramczyk i
p. Małgorzata Nowakowska wybrała trzy najciekawsze prace, wykonane przez uczniów:
•    Maja Krajewska - 6 a
•    Adam Stajek - 6 b
•    Oliwia Orzechowska - 6 c
Zostały przekazane do Kielc, do organizatorów, rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu.