Tajemnice i ciekawostki Opatowa. PDF Drukuj Email

W dniu 2 czerwca uczniowie klasy 2e pod opieką p. B. Słapek i p. M. Stępień wybrali się na wycieczkę do Opatowa.  Odbyli warsztaty polegające na zawijaniu  10  "krówek" w papierek, a następnie pakowaniu ich do kuferka. Następnie obejrzeli  krótki film pokazujący produkcję tego cukierka. Zobaczyli również produkcję "krówek" w fabryce. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie trasą turystyczną podziemnych lochów. Podsumowaniem pobytu w Opatowie była wizyta w Inspekcji Weterynarii na zaproszenie mamy ucznia z klasy. Tu uczniowie obejrzeli krótki film o życiu pszczół. Wysłuchali opowiadania pana dyrektora i mogli skosztować prawdziwego miodu, podanego na wafelku. Czekał też na uczniów poczęstunek: kiełbaska i kaszanka z grilla, gorąca herbatka, zimne napoje, oraz inne przekąski.  Wycieczka była bardzo udana.