Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej PDF Drukuj Email
środa, 29 czerwca 2016 20:49

20 maja 2016 r. z inicjatywy Iwony Abramczyk i uprzejmości pani Beaty Barskiej-Jagiełło, instruktora pierwszej pomocy PCK uczniowie PSP 14 i PG 4 biorący udział w Ogólnopolskim Turnieju BRD uczestniczyli w trzygodzinnym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy.
Szkolenie zostało przeprowadzone w Oddziale Rejonowym PCK w Ostrowcu Św. i obejmowało najważniejsze zagadnienia, m.in. etapy udzielania pierwszej pomocy, ocenę sytuacji i zabezpieczenie miejsca zdarzenia, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym,. postępowanie w przypadku braku oddechu, omdlenie, zadławienia, opatrywanie ran i krwotoków, postępowanie w przypadku złamań, urazów kręgosłupa i głowy.
Uczniowie mieli możliwość pod czujnym okiem Pani Beaty zdobycia praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym. Ćwiczyli na sobie różne postępowania w zależności od sytuacji, opatrywali rany, zabezpieczali ciało obce w ranie, unieruchamiali złamane kończyny, przeprowadzali na fantomie resuscytację. Dowiedzieli się także o prawidłowym wyposażeniu apteczki i odpowiednim zastosowaniu różnych środków opatrunkowych.