Z wizytą w Szkole Wrażliwości. PDF Drukuj Email

10 czerwca 2016 roku uczniowie klas  I a  i I f pod opieką swoich wychowawczyń p. Urszuli Rafałkowskiej, Jolanty Bugajskiej oraz p. Beaty Buduły odbyli wspaniałą wycieczkę klasową do Kapkaz – Szkoły Wrażliwości.   Dzieci serdecznie przywitali założyciele  Szkoły Wrażliwości - Ewa Skowerska i Mariusz Kosmalski - przebrani w regionalne stroje. Chwilę później Świętokrzyska Czarownica zaprosiła wszystkich do stodoły, gdzie dzieci obejrzały bajkę na motywach legendy świętokrzyskiej "O babie i diable".  Następnie dzieci podzielono  na trzy grupy i zaczęły się ciekawe zajęcia.  Każda grupa lepiła z gliny inną postać oraz zbierała zioła, z których została zaparzona herbata oraz udała się do wiejskiej zagrody. Tam pod czujnym okiem pani gospodyni dzieci piekły podpłomyki z ciasta chlebowego, które potem zjadły ze smakiem.

Wizyta w zagrodzie świętokrzyskiej skończyła się degustacją białego sera i oponek z serem. Następnym punktem była wizyta w stadninie koni. Na zakończenie nie zabrakło zabawy na podwórku i oczywiście ogniska z pieczeniem kiełbasek. Wycieczka była bardzo udana.