Sukcesy ucznia klasy 4 c PDF Drukuj Email

Kamil Łukaszewski, uczęszcza do klasy 4 c. W szkole znany jest jako bardzo dobry uczeń, uczynny, kulturalny i miły. Lubiany przez koleżanki i kolegów z klasy oraz nauczycieli. Cechuje go wysoka kultura osobista i nienaganny stosunek do obowiązków szkolnych.
Pasją Kamila jest gra na akordeonie. W roku szkolnym 2014/15 mieliśmy okazję podziwiać jego umiejętności na szkolnym konkursie MAM TALENT. Zdobył wtedy I miejsce pokonując starsze koleżanki i kolegów.
Kamil od siódmego roku życia uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Św. Uczy się w klasie akordeonu, zajęcia ma cztery razy w tygodniu. Obecnie skończył naukę w czwartej klasie.
Rok szkolny 2015/16 to czas ciężkiej pracy. Czwarta klasa to przejście do drugiego etapu edukacyjnego, w którym przybywa obowiązków, zmieniają się nauczyciele i wymagania. Kamil jednak poradził sobie świetnie, średnia 5,82 i wzorowe zachowanie.
W Szkole Muzycznej nauczyciele pewnie też są z niego dumni. W maju zdobył Nagrodę Grand PRIX  w IX Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym i I miejsce II Ostrowieckim Konkursie Akordeonowym Szkół Muzycznych I st. województwa świętokrzyskiego.
Wielki sukces odniósł w kwietniu, w Sanoku, gdzie miały miejsce XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe. Konkurs odbywa się co dwa lata, a patronat nad nim objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uznawany jest jako jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w Polsce. Wystąpili wykonawcy z: Polski, Białorusi, Litwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy, Czech i Serbii. W skład komisji wchodzili  najwybitniejsi profesorowie akordeonu z Polski i z zagranicy. Kamil Łukaszewski zdobył III miejsce w kategorii do 12 lat.
Dyrekcja, wychowawca i wszyscy nauczyciele są bardzo dumni z osiągnięć Kamila. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia wykorzystano ze strony http://psm.ostrowiec.pl/