Majsterkowo - uczniowie klasy I a na warsztatach w Castoramie PDF Drukuj Email
środa, 29 czerwca 2016 20:03

3 czerwca 2016 roku uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią panią U. Rafałkowską oraz panią A. Kosiarz uczestniczyli w zajęciach "Majsterkowo" organizowanych przez Castoramę. W specjalnej sali, na zorganizowanych wcześniej stanowiskach pracy mieli przygotowane różnorodne drewniane elementy. Dzieci, pracując pod kierunkiem instruktora- pracownika Castoramy, samodzielnie wykonały drewnianą ciężarówkę z przyczepą. Po skończonej pracy wszyscy mogli się pobawić samodzielnie wykonaną zabawką. Zajęcia te wymagały od uczniów  skupienia uwagi, cierpliwości oraz wytrwałości,  gdyż praca wcale nie była łatwa. Następnie dzieci samodzielnie ozdabiały nalepkami osłonkę na storczyki. Przy tym zadaniu każdy mógł się wykazać pomysłowością. Powstały bardzo ładne prace, które na pewno ozdobią mieszkania uczniów. Takie zajęcia  pobudzają  dziecięcą wyobraźnie, rozwijają umiejętności manualne i udowadniają, że nauka nie musi się odbywać w sali lekcyjnej.  Bardzo dziękujemy za pomoc mamom pani A.Maciejskiej  i M.Korpikiewicz.