Nauka i zabawa w Parku Miejskim. PDF Drukuj Email
sobota, 18 czerwca 2016 20:07

Gdy część klasy 3a wyjechała na zawody sportowe pozostałe dzieci ze swoimi wychowawczyniami: p. Anna Siporską i p. Barbarą Kędzierską udały się spacerkiem do Parku Miejskiego. Po 20 minutowej wędrówce odpoczęły w Rynku zajadając się pysznymi lodami. Następnie udały się do Parku Miejskiego. Tam najpierw wydokazywały się na różnych urządzeniach służących do zabawy a gdy już nieco nasyciły się karuzelami, ślizgawkami, huśtawkami i torami sprawnościowymi przystąpiły do utrwalania swoich wiadomości zdobytych na lekcjach. Zadania każdy znalazł dla siebie. Zostały one starannie ukryte przez wychowawczynie między konarami drzew. Chowając je tam, niespodziewanie pani Basia odkryła gniazdo kosa a w nim małe niebieskie jajeczka. Każdy ostrożnie i cichutko z daleka je obejrzał. Na zakończenie dzieci z pomocą kompasu wyznaczyły kierunki świata. Zadowolone i zmęczone ale z głową pełną praktycznych wiadomości wróciły do swoich domów.