Dzień Rodziny PDF Drukuj Email

Programem artystycznym „Dla rodziny” uczniowie klasy 3a prowadzonej przez panią Annę Siporską i panią Barbarę Kędzierską zakończyli swoje prezentacje artystyczne  w edukacji wczesnoszkolnej. Ostatni ich występ zawierał to czego nauczyli się w II półroczu klasy III. W programie znalazły się 4 tańce integracyjne – polonez do melodii z filmu „Pan Tadeusz”, „Polka amerykańska”, „Zorba” oraz taniec rosyjski „Trojka”. Zaprezentowali również 8 utworów w dwugłosie na flażolet – wybranych z kilkunastu, których nauczyli się w II półroczu klasy III. Wśród nich znalazły się interpretacje znanych dziecięcych piosenek, utwory ludowe i utwory muzyki dawnej. Dzieci zaprezentowały również 4 piosenki a wśród nich dwie z ruchem scenicznym i jedną w języku kaszubskim.

W ich wykonaniu zebrani goście mogli obejrzeć 3 układy tańca współczesnego do przebojów „Agosto”, „Ego” oraz „El mismo sol”. Na zakończenie dzieci wręczyli swoim rodzicom bibułkowe róże w ozdobnych butelkach wykonanych w technice decoupage. Wszystkie umiejętności, które zaprezentowali zdobyli podczas zajęć prowadzonych w szkole pod kierunkiem wychowawczyń: p. Anny Siposkiej, Barbary Kędzieskiej oraz p. Beaty Darnowskiej.