Olimp 2016 PDF Drukuj Email

Tegoroczna edycja Międzyszkolnego Konkursu Mitologicznego pod hasłem „Co słychać na Olimpie?” miała miejsce 24 maja. Gościliśmy piątoklasistów z pięciu ostrowieckich szkół podstawowych: PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9 oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Falfus z kl. 5a oraz Łucja Czeremcha i Wiktoria Sadowska z kl. 5b. Jak zawsze, impreza przebiegała w miłej atmosferze. Uczestnicy wykazali się wnikliwą znajomością mitów greckich czy związków frazeologicznych. Sporo emocji wzbudziło mitologiczne dyktando, które kryło wiele pułapek ortograficznych. W tym roku laur przypadł w udziale uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, na drugim miejscu znalazła się drużyna  Niepublicznej  Szkoły Podstawowej im. S. Konarskiego,  trzecie miejsce zespół  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Nasze uczennice otrzymały wyróżnienie. Kolejna wizyta na Olimpie już za rok!