Zaczarowany świat krasnala Hałabały PDF Drukuj Email
niedziela, 12 czerwca 2016 20:59

Od kilku tygodni najlepiej czytający uczniowie z klasy 3 c,  podopieczni p. Iwony Sidor, odwiedzali dzieci z klasy 0. Celem wizyty było czytanie młodszym kolegom książki Lucyny Krzemienieckiej „Przygody krasnala Hałabały”. Obu klasom ten sposób realizacji projektu edukacyjnego „Czytając – odkrywamy świat” przypadł do gustu. Wychowankowie pani Elżbiety Soi byli niezwykle podekscytowani odwiedzinami swoich starszych kolegów i koleżanek. Z zapartym tchem słuchali Anastazji Kwiecień, Marty Ozgowicz, Dawida Karysia, Szymona Krawczyka, Pawła Koprowskiego i Kacpra Zwady, którzy z dużym zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania.
Podsumowaniem projektu były wspólne zajęcia plastyczne obu klas. Dzieci z „zerówki” pod czujnym okiem trzecioklasistów wykonały pracę plastyczną przedstawiającą postać krasnala w technice orgiami. Obrazek z Hałabałą wypełnili rysunkami bajkowego lasu lub dziupli –mieszkania krasnala. Dzieci pracowały w skupieniu i z ogromnym zaangażowaniem. Wspólnie uzgadniały kompozycję pracy i wspaniale się uzupełniały.