11 sierpnia 2022

Aleksander, Herman, Ligia, Włodzimierz, Zuzanna

Zwycięstwo dla „Czternastki” . PDF Drukuj Email

17 maja 2016 r. odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół z terenu miasta – PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 9, PSP 10, PSP 14. Każdą placówkę reprezentowało 3 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w pięciu różnych zadaniach. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Połetek, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego – PSP 14/, p. Joanna Sałapa / PSP nr 7/, p. Beata Buduła, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus – PSP 14. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. W wyniku zaciętej dogrywki o I miejsce rywalizowała szkoła PSP 9 i PSP 14. To gospodarzom konkursu przypadł zaszczyt wygranej i zdobycie I miejsca.
Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki: I miejsce – PSP nr 14,II miejsce – PSP nr 9,III miejsce – PSP nr5

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Zuzanna Mazur /3a/, Maja Bielecka /3b/, Szymon Krawczyk /3c/
Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk p. dyr Katarzyny Goworek nagrody książkowe i dyplomy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali także wszyscy uczestnicy konkursu.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Beata Buduła, Małgorzata Połetek, Urszula Rafałkowska, Jolanta Wielgus.