„Ukochana” Zagroda u Kochana PDF Drukuj Email

25 maja, pod opieką swoich wychowawczyń pani Anny Siporskiej, Barbary Kędzierskiej oraz mamy uczniów p. Barbary Giez uczniowie klasy 3a udali się do Gromadzic, gdzie znajduje się Zagroda, którą prowadzą pani Joanna i Henryk Kochan. Oddalone od głównych dróg miejsce od razu zachwyciło wycieczkowiczów. Dojazd tam nie byłby łatwy gdyby nie właściciel firmy transportowej „Bajka”, który skomunikował dwa swoje busy i z przesiadką udało się bez przeszkód dotrzeć do Gromadzic. Tam czekał pan Henryk. Dalsza podróż odbyła się wozem, który ciągnął traktor. Na miejscu, na dzieci czekały  kolejne  atrakcje. Największą był bliski kontakt ze zwierzętami. Należały do nich osiołki, konie, kozy oraz króliki. Dzieci karmiły je, wyczesywały futra osiołków, uczyły się z nimi obchodzić.

Nie brakowało również chętnych do wydojenie kóz ale na szczęście dla kóz, skończyło się jedynie na obserwacji. Potem każdy mógł spróbować jazdy na koniu i osiołku. Nie zabrakło również ogniska, kiełbasek i śpiewu przy gitarze.  Czas spędzony w Zagrodzie minął bardzo szybko. Szkoda było wracać tym bardziej, że mały osiołek o wdzięcznym imieniu Merci skradł wszystkim serce. Fantastyczna atmosfera panująca w „Zagrodzie” sprawiła, że dzieciaki zaczęły zastanawiać się czy nie powinna nazywać się ona po prostu „Ukochana”