Uczniowie klasy Ie na warsztatach Majsterkowo PDF Drukuj Email
niedziela, 29 maja 2016 18:33

19. 05. 2016 r. uczniowie  klasy I e wraz ze swoją z wychowawczynią Jolantą Wielgus odwiedzili ostrowiecką Castoramę i uczestniczyli w warsztatach. Ideą  warsztatów Majsterkowo jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci pod czujnym okiem instruktora – pracownika Castoramy składały samochody ciężarowe. Nie było to takie proste, ale dzięki instrukcji i pracy „krok po kroku” powstały z ogromnej ilości drewnianych elementów wspaniałe ciężarówki. Po sklejeniu wszystkich części w całość każde dziecko osiągnęło sukces i mogło pobawić się  własnoręcznie wykonanym pojazdem. Kolejnym zadaniem warsztatów było dekorowanie kolorowymi nalepkami doniczek – osłonek na storczyki. Dzieci wykazały się kreatywnością, a doniczki prezentowały się znakomicie. Wykonane przez siebie doniczki i ciężarówki dzieci zabrały do domów – będą to wspaniałe, własnoręcznie wykonane prezenty na Dzień Mamy i Taty. Wycieczka ta rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania. Wychowawczyni i uczniowie klasy 1e dziękują p. Marlenie i Krzysztofowi Soroka za organizację wycieczki a p. Marlenie Soroka i p. Iwonie Szwed za pomoc w opiece.