„Spotkanie ze strażakami” PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 20:30

04.05.2016 r. w Dzień Strażaka uczniowie klasy 1a pod opieką wych. Urszuli  Rafałkowskiej , p. Anny Kosiarz i  mamy p.Mileny Korpikiewicz odwiedzili siedzibę Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Celem wycieczki było spotkanie  z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim posługują się  strażacy  w swojej trudnej  pracy. Dzieci zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, zobaczyły, którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej frajdy sprawiło im  przymierzanie hełmu i stroju strażaka, wejście do wozu strażackiego, włączenie syreny  oraz „fontanna” zrobiona z węża strażackiego. Gromkimi brawami nagrodzono strażaków, którzy pokazali uczniom,  jak zjeżdżają po rurze do akcji. Dzieci podziękowały za wycieczkę recytacją wiersza, wręczając laurkę i słodki upominek. Serdecznie dziękujemy pani Anecie Maciejskiej  za pomoc w organizacji wycieczki.