WYCIECZKOWY MARATON PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2016 20:18

W dniach 18 – 20 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 1 f wraz z wychowawczynią i rodzicami urządzili sobie wycieczkowy maraton. 18 kwietnia dzieci odwiedziły Powiatową Straż Pożarną, gdzie miały okazję, aby poznać warunki pracy strażaków, wyposażenie wozów strażackich oraz pełny strój strażaka uczestniczącego w akcji. Dowiedziały się, kiedy pomoc straży pożarnej jest konieczna i jak przebiega przygotowanie do wyjazdu w teren. Kilku chłopców od razu zadeklarowało, że w przyszłości oni również zostanąstrażakami. Następnego dnia uczniowie udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wardyńskiego. Uczestniczyli w warsztatach bibliotecznych, poznali pomieszczenia biblioteki, jej księgozbiór oraz pracowników. Dowiedzieli się, w jaki sposób zostać czytelnikiem  biblioteki i jak z niej korzystać. Wysłuchali również jednej z przygód bohatera serii książek o Franklinie czytanych przez bibliotekarkę. Ostatnim dniem naszego maratonu była wizyta w galerii BWA. Dzieci uczestniczyły w zwiedzaniu wystawy Wincentego Kućmy pt. „Rysunek i rzeźba”. Jednak największą atrakcją były warsztaty plastyczne. Pod kierunkiem pracownika galerii rzeźbiły w glinie. Z kawałka masy glinianej powstawały piękne kotki, pieski, sowy, krokodyle i wiele innych zwierzątek.
Zajęcia w tych dniach – mimo, iż różniły się od tych tradycyjnych w klasie – pozwoliły maluchom na zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności poprzez doświadczenia i zabawę, co stanowi jedną z metod przyswajania wiedzy przez dzieci na pierwszym szczeblu edukacji