Apel z okazji Dnia Ziemi Inscenizacja ekologiczna pt. ,,Sprawa dla ekologa” PDF Drukuj Email

W dniu 25 kwietnia 2016r. odbył się dla uczniów klas IV-VI apel z okazji Dnia Ziemi . Uczennice z klasy 5b i 6b zaprezentowały inscenizację ekologiczną pt. ,,Sprawa dla ekologa”. Odzwierciedlała ona aktualny stan środowiska przyrodniczego, ukazywała przykłady zachowań proekologicznych w celu ratowania przyrody. Poruszona została tematyka ochrony wód, gleb i powietrza, segregacji odpadów i recyklingu. Inscenizacja została przygotowana przez panie: Grażynę Pastuszkę, Barbarę Zielińską i Krystynę Suskę. Oprawę muzyczną – występ chóru szkolnego  przygotowała pani Małgorzata Nowakowska. Imprezę ekologiczną uświetniły piosenki i tańce w wykonaniu ,,młodych ekologów” - uczniów z klasy III a z zespołu „Promyki” pod kierunkiem nauczycielek: p. Anny Siporskiej , p. Beaty Darnowskiej i p. Barbary   Kędzierskiej. Dekorację sceny wykonała pani Justyna Cioch.
Apel stanowił ważną formę edukacji ekologicznej społeczności szkolnej. Był okazją do integracji wśród uczniów, a poruszona tematyka stanowiła czynnik motywujący do ochrony przyrody w codziennym życiu.
Uczennice biorące udział w apelu:
Klasa V b
Łucja Czeremcha, Kinga Dąbrowska, Aleksandra Duda, Aleksandra Konecka, Aleksandra Podgajna, Wiktoria Sadowska, Karolina Sadrak, Aleksandra Sendor, Natalia Wójcik, Natalia Zimnicka.
Klasa VI b
Weronika Ronduda, Oliwia Główka, Kornelia Foremniak ,Kamila Kalinowska
Zespół wokalny „Tutti”
Gąsior Jakub, Miśkiewicz Sandra, Ozgowicz Marta, Podyma Marcin, Bień Amelia, Gil Natalia, Górczyńska Iga, Grzesik Marcin, Kowalska Maja, Kuśmierz Alicja, Mazur Julia, Perlik Anna, Baka Aleksandra, Mucha Angelik, Strąpoć Joanna, Smuga Karolina, Rybak Martyna, Olejarz Małgorzata, Brzezińska Roksana, Szczepaniak Bartosz, Demucha Natalia, Jagiełło Wiktoria, Pastuszka Lena, Pilarczyk Natalia, Róg Magdalena, Nowak Emilia, Soja Weronika,