Z wizytą u strażaków. PDF Drukuj Email

20.04.2016r. klasa II c z wych. Małgorzatą Połetek wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej, aby zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Dzięki życzliwości panów strażaków dzieci mogły oglądać specjalistyczne samochody oraz sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dużą  atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego czy  ćwiczenia w łączeniu i zwijaniu węża strażackiego. Z  zaciekawieniem wysłuchały pogadanki o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Dziękujemy p. Karolinie Tadej za pomoc w organizacji wycieczki.