Z wizytą w Powiatowej Komendzie Policji. PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2016 19:34

18 kwietnia na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji udała się klasa 3a z wychowawczyniami panią Anna Siporską i Barbarą Kędzierską oraz klasa 3c z wychowawczynią p. Iwoną Sidor. Na miejscu uczniowie spotkali się ze młodszym aspirantem  p. Mają Słowik, która oprowadziła  ich po budynku komisariatu. Dzieci  miały okazję zobaczyć  różne pomieszczenia  i poznać wydziały, w których pracują ostrowieccy policjanci. Należał do nich pokój okazań, pokój przesłuchań, sale odpraw, pomieszczenia oficerów dyżurnych. Duże  wrażenie zrobił na dzieciach sprzęt  wykorzystywany  przez policyjnych techników do identyfikacji przestępców poprzez odcisk palca oraz lustro weneckie. Atrakcją dla dzieci było również pomieszczenie monitoringu miejskiego, gdzie znajdowały się nowoczesne komputery oraz ekrany na których  można było obejrzeć  obrazy z różnych części naszego miasta przesyłane przez kilkadziesiąt kamer rejestrujących życie Ostrowca. W trakcie opowiadania o swojej pracy pani policjantka mł. asp. Maja Słowik pozwoliła dzieciom dokładnie obejrzeć elementy umundurowania funkcjonariuszy i przedmioty służące im do pracy.