11 sierpnia 2022

Aleksander, Herman, Ligia, Włodzimierz, Zuzanna

Zdrowie w poezji dziecięcej PDF Drukuj Email

W środę 15 kwietnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Zdrowie w poezji dziecięcej”. „Czternastkę” reprezentowała uczennica klasy 3c Marta Ozgowicz i uczeń klasy 1e Jakub Kwiecień. Tak, jak każdego roku konkurs w „piątce” cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a nasi młodzi recytatorzy nie zawiedli. Ich interpretacje wyuczonych wierszy spotkały się z uznaniem i wysoką oceną konkursowego jury. Nasi reprezentanci zajęli 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Do szkoły wrócili z promiennymi uśmiechami, dyplomami i pięknymi nagrodami książkowymi. Ich dobry humor udzielił się również paniom Jolancie Wielgus i Iwonie Sidor, które przygotowały swoich wychowanków do konkursowych zmagań.
Marcie i Kubie życzymy dalszych sukcesów!
Wcześniej Uczniowie klas trzecich wzięli udział w szkolnych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Zdrowie w poezji dziecięcej”. Przesłuchania odbyły się w środę 6 kwietnia 2016 roku. Jury w składzie: p. Małgorzata Guzek, p. Edyta Kowalska, p. Renata Łodej pierwsze miejsce przyznano uczennicy klasy 3c Marcie Ozgowicz. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kwaśniak , a trzecie Maria Hapczyn obie z klasy 3a. Przyznano również wyróżnienia. Otrzymały je Amelia Haraburda z klasy 3a, Martyna Baranowska z klasy 3b oraz Anastazja Kwiecień z klasy 3c.