„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2016" PDF Drukuj Email
niedziela, 17 kwietnia 2016 19:05

To tytuł projektu, do którego przystąpiły klasy trzecie naszej szkoły.  Jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z internetu. W ramach realizacji zadań projektu dzieci z klas III odwiedziła p. Maja Słowik – mł. Aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu i zagrożeniami płynącymi z sieci oraz  uświadomienie uczniom  jak bezpiecznie korzystać z  internetu oraz z jakimi zagrożeniami   mogą się  spotkać  w sieci. Policjantka omówiła kwestię  „cyberprzemocy” i „stalkingu” ,  wskazała  negatywne zachowania świadczące o ich zaistnieniu oraz podała przykłady przejawów  przemocy rówieśniczej w sieci.  Podczas pogadanki mł.asp. Maja Słowik  wspólnie z uczniami obejrzała film „Gdzie jest Mimi”. Uczestnicy  dowiedzieli się również, w jaki sposób mogą się bronić przed negatywnymi zjawiskami w internecie, gdzie w razie potrzeby szukać pomocy oraz o odpowiedzialności prawnej za takie negatywne postępowanie. Następnie, chętni uczniowie wykonali prace plastyczne na temat „Przez cały rok bezpiecznie uczę się i bawię z komputerem”. Trzy z nich zostały wysłane na konkurs. Ich autorki to Daria Adamska z kl. 3a, Natalia Maj z kl. 3b i Paula Stawowiak z kl. 3c.