Matematyczne igraszki. PDF Drukuj Email
niedziela, 17 kwietnia 2016 18:59

Z okazji Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się Wiosenne Igraszki Matematyczne dla klas piątych. Z każdej klasy zostały wybrane dwuosobowe drużyny, które przystąpiły do rozwiązania pięciu zadań: ułożenia „ marzanny” z tangramu, odgadnięcia brakujących liczb na płatkach kwiatów, rozwiązania logicznych zagadek matematycznych. Po każdym zadaniu występował szkolny  chór z piosenką o wiośnie.  Na sali było słychać  okrzyki radości i śmiechu. Okazało się, że matematyki w naszym życiu jest bardzo dużo  , a nasi uczniowie pokazali, że z jej zrozumieniem nie mają żadnego problemu. Oprawę plastyczną przygotowała nauczycielka muzyki p. Małgorzata Nowakowska-Mazur, a konkurs przeprowadziła nauczycielka matematyki p. Krystyna Suska.