1 lipca 2022

Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Pisanki na ostrowieckim Rynku PDF Drukuj Email

19 marca 2016 r., na ostrowieckim Rynku, odbył się PIERWSZY RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Organizatorem konkursu było Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, a jego celem popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych z okresem Świąt Wielkiej Nocy, oraz doskonalenie warsztatu plastycznego i prezentacja możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych. W konkursie nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Pod opieką p. M. Nowakowskiej, uczennice z klas 4, udały się na Rynek, aby zaprezentować własnoręcznie wykonane pisanki oraz wspólnie uczestniczyć w malowaniu PISANKI GIGANT, świetnie się przy tym bawiąc. Wizyta na Rynku zaowocowała zdobyciem II miejsca.  Nagrodę otrzymała ALEKSANDRA BAKA z klasy 4b.