Świąteczna pisanka PDF Drukuj Email

Pisanki to nieodzowny symbol świąt Wielkiej Nocy. Chyba nikt nie wyobraża sobie wielkanocnego koszyczka bez nich. Wspólne  malowanie jaj to nie tylko tradycja, ale także dobra zabawa.  Sposoby dekorowania pisanek stają się coraz bardziej finezyjne, a autorom najbardziej oryginalnych ozdób nie można odmówić wyobraźni. Dnia  17 marca 2016 w PSP 14 odbyło się  podsumowanie szkolnego  konkursu plastycznego  „Świąteczna pisanka”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 0-III.   Wszyscy uczniowie wyczarowali z papieru kolorowego, bibuły, plasteliny, kredek, farb piękne  i wspaniałe pisanki. Wśród  prac konkursowych  niektóre  wyróżniły się pomysłowością, oryginalnością, starannością i samodzielnością wykonania.

Specjalne wyróżnienia otrzymali: kl. 0 a- Miłosz Jakubowski, Bartosz Biernacki, Arek Polit; kl. 1 a-  Nicola Korpikiewicz, Lena Bielecka, Bartosz Kogut; kl. 1 b- Filip Witek, Amelia Gąsior, Julia Rakoczy; kl. 1 c- Milena Farys, Gabriela Okleka, Agata Baran; kl. 1 d-Bartosz Misiura,  Jan Kordos,  Arkadiusz Piwowarczyk, kl. 1 e- Maja Krawczyk, Oliwia Szwed, Dawid Durka; kl. 1 f- Bartłomiej Bezak,  Kacper Wójcik, Tomasz Sawicki; kl. 2 a- Grzegorz Dryjas,  Małgorzata Kurek, Olek Walczyk; kl. 2 b Julia Sikora, Julia Heidenrejch,  Wiktoria Rzońca,; kl. 2 c- Karolina Adamiec, Kuba Bryk, Oliwier Zając; kl. 2 d- Wiktoria Kubicka, Aleksandra Polit, Katarzyna Kurian; kl.2 e- Maja Polak;   kl. 3 a-Daria Adamska, Aleksandra Kwapisz, Otylia Stajek; kl. 3 c- Marta Gwałt, Michał Szczygieł, Paula Stawowiak.   Wyróżnione prace plastyczne zostały wyeksponowane  w holu pawilonu klas 0-III. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy  i słodkie upominki. Organizatorzy konkursu - Jolanta Wielgus,  Eliza Adamska, Małgorzata Sadrak- gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom konkursu.