Z wizytą w Wiosce Świętego Mikołaja w Bałtowie PDF Drukuj Email

Gdy za oknem zima i śnieżek ładnie prószył uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami postanowili zasmakować zimowego i jeszcze świątecznego klimatu. A ponieważ każde dziecko marzy o spotkaniu ze Świętym Mikołajem, postanowiliśmy spotkać się z nim osobiście. I było fantastyczne! Pojechali do Wioski Św. Mikołaja:

-   7.01.2016 r. – kl. 1e z wych. p. Jolą Wielgus i kl. 2d z wych. p. Małgosią Sadrak oraz p. Renią Łodej

- 11.01.2016 r. – kl. 1a z wych. p. Urszulą Rafałkowską i p. Jolą Bugajską oraz kl. 1f z wych. p. Beatą   Budułą

-  14.01.2016 r. – kl. 1c z wych. p. Ireną Łucką i kl. 2c z wych. p. Krysią Winczewską

Wesołą ekipą udaliśmy się w podróż po zimowych atrakcjach Bałtowa– wioski, gdzie zamieszkał Święty Mikołaj i wielu znanych bajkowych bohaterów. Naszymi przewodnikami zgodzili się być… nie, nie „Święty” lecz Mamut, Śnieżynka, Lis Polarny. Dzieci odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja i Domki Elfów. W chacie spotkały Świętego Mikołaja, śpiewały mu piosenki, robiły zdjęcia, ogrzały się przy kominku w towarzystwie Śnieżynki i Elfów. W szopce ze zwierzętami  dzieci karmiły zwierzątka, a największym łakomczuchem okazał się być osiołek. W Labiryncie wykazały się zręcznością, sprawnie łowiąc rybki z przerębli. Następnie dzieci udały się do Bajkowego Parku Rozrywki, gdzie bawiły się wspaniale m.in. w basenie z kolorowymi kulkami. Uczniowie klas pierwszych otrzymali na pamiątkę drewniane Mikołaje, które będą długo przypominały im wizytę w Bałtowie.

Jolanta Wielgus

Klasa 1 a