Jest taki dzień… - Wigilia, coś naszego, tylko polskiego PDF Drukuj Email

Organizacja Wigilii w klasie 5a okazała się udanym przedsięwzięciem integrującym zespół klasowy.
Uczniowie podkreślili ważność spotkania swoim odświętnym strojem. Stół zdobiły zapalone świece, gałązki świerkowe, kolorowe łańcuchy. Uroczystość zapoczątkowało łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.  To były wzruszające chwile - życzliwe gesty, serdeczne słowa i uśmiechy. Później wszyscy delektowali się przygotowanymi własnoręcznie wypiekami, wśród których królował piernik. Żeby tradycji stało się zadość, nie mogło zabraknąć kolęd i pastorałek. Tę część spotkania umiliły Weronika i Małgosia, przygrywając na gitarze i flecie. Szkoda, że Wigilia przypada raz do roku! Niech jej magia trwa jak najdłużej!