2 lipca 2022

Juda, Maria, Martynian, Otto, Piotr, Urban

Boże Narodzenie w poezji i kolędzie. PDF Drukuj Email

W dniach poprzedzających przerwę świąteczną uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć na deskach sali teatralnej bożonarodzeniowe przedstawienia. Dla dzieci z klas IV – VI, ich rówieśnicy pod opieką p. Mirosławy Stępień i p. Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur zaprezentowali jasełka.  Dla uczniów klas 0 – III, dzieci z klasy III a pod opieka p. Anny Siporskiej i p. Barbary Kędzierskiej przedstawili program artystyczny,  na który złożyły się wiersze o tematyce bożonarodzeniowej oraz tradycyjne kolędy zagrane na flażoletach. Gośćmi specjalnymi na przedstawieniu dla klas młodszych były panie prezes z przedszkola i żłobka „Pajacyk” – p. Krystyna Gębka i p. Bożena Lenart, które z przyjemnością mogły na scenie podziwiać swoich wychowanków. We wszystkich prezentacjach uczestniczyła dyrektor szkoły p. Katarzyna Goworek i wicedyrektor szkoły p. Jolanta Klauzińska.

Na zakończenie występów złożyły one dzieciom świąteczne życzenia z a uczniowie kl. III a obdarowali nauczycieli i gości gałązkami jemioły, które ozdobily własnoręcznie zrobionymi pierniczkami z masy solnej.