„Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt” PDF Drukuj Email

Każdego roku, 2 października, obchodzony jest Światowy Dzień Opieki nad Zwierzętami. Z tej okazji panie Beata Buduła, Anna Siporska i Iwona Sidor zorganizowały konkursy dla posiadaczy czworonożnego przyjaciela i dla marzących o nim. O zwycięstwie w obu kategoriach zdecydowały głosy młodszej części społeczności uczniowskiej „czternastki”. To dzieci z klas 0-3 po wnikliwym przyjrzeniu się obu wystawom, wybrały tę pracę plastyczną i fotografię tego zwierzątka, które im się najbardziej podobały.
W konkursie fotograficznym, na który wpłynęło 61 zdjęć, tytuł „NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO ZWIERZĄTKA” otrzymały:
„Tupcio-Chrupcio” Huberta Masternaka z klasy 1c oraz „Brego” Jakuba Mazura z klasy 2a. Oba zwierzątka zebrały po 20 punktów.
Sympatię dzieci pozyskały również pupile: Wiktorii Kieloch z klasy 2d – 16 pkt. Mai Polak z klasy 2e i Ksawerego Truchty z klasy 1e –  po 15 pkt.
Klaudii Banaszek z klasy 2d – 14 pkt.
Na konkurs plastyczny „Wymarzone zwierzątko” przygotowano 40 prac. Najwięcej głosów przyznano „dziełu” Aleksa Wojnara z klasy 1a – 66 pkt.,  Aleksandrze Kwapisz z klasy 3a – 33 pkt., Julii Heidenrejch z klasy 2b i Natalii Smuga z klasy 2b – po 12 pkt.
Na wyróżnienie zasłużyły także prace: Oli Ćwikły z 2a – 9 pkt., Olgierda Szałapskiego z 1f oraz Sebastiana Paszkiela z 1e -8 pkt.
Właścicielom wszystkich przeuroczych zwierzątek, tych wyróżnionych i tych, które zdobyły mniej punktów, życzymy mnóstwa radości płynącej z możliwości opieki nad nimi, a „marzycielom” spełnienia marzeń o czworonożnym przyjacielu.
Zabawa- zabawą, ale głównym cele obchodów Światowego Dnia Opieki nad Zwierzętami w naszej szkole była chęć pomocy bezdomnym zwierzętom. Zebrano tym razem 110 kg karmy mokrej i suchej oraz łakocie, miseczki, smycze, koce, ręczniki, zabawki. Wszystkie dary przekazano ostrowieckiej organizacji ANIMALS. Uczniowie klas 0 -3 PSP 14, ich rodzice i nauczyciele  już po raz kolejny udowodnili, że kochają zwierzęta i potrafią tę miłość w piękny sposób okazać.