2 lipca 2022

Juda, Maria, Martynian, Otto, Piotr, Urban

Festyn rodzinny z okazji otwarcia placu zabaw "Podwórko NIVEA". PDF Drukuj Email

21 sierpnia przy Zespole Szkół Publicznych nr 2 na os. Stawki został oficjalnie otwarty  plac zabaw, wygrany od firmy NIVEA, w wyniku internetowego głosowania. Imprezę, którą otworzył Prezydent Miasta pan Jarosław Górczyński połączono z festynem rodzinnym. Na początku, licznie przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Katarzyna Goworek. W kilku zdaniach przypomniała  historię sukcesu, dziękując jednocześnie za ogromną solidarność, która połączyła mieszkańców osiedla w walce o „Podwórko”. Obecny na festynie  proboszcz parafii ksiądz Marek Rusak poświęcił plac zabaw i życzył wszystkim przybyłym wspaniałej zabawy.  Wspólnie przecięta niebieska wstęga dała dla niej sygnał i dzieciaki z wielkim entuzjazmem zajęły wszystkie urządzenia. Gdy jedni się bawili inni oglądali prezentacje artystyczne najzdolniejszych uczniów ZSP nr2, korzystali z różnych przygotowanych przez pracowników szkoły i zaproszonych gości atrakcji.

Było malowanie twarzy, wplatanie kolorowych warkoczyków we włosy, strzelanie do celu, puszczanie baniek mydlanych orz zwierzaki skręcane z balonów. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w pokazie sprzętu ratowniczego, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, obejrzeć wyposażenie nowoczesnego wozu strażackiego, wziąć udział w doświadczeniach  zorganizowanych przez Akademię Nauki. Na festynie nie zabrakło również zabaw i konkursów zakończonych licznymi nagrodami oraz mnóstwa bezpłatnych atrakcji takich jak wata cukrowa, popcorn, pączki, jogurty, napoje, ciastka, cukierki, koszulki sportowe. Był również tort – oczywiście niebieski. Fundatorami tych atrakcji byli liczni sponsorzy, którzy chętnie i pozytywnie odpowiedzieli na apel dyrekcji oraz  pracowników szkoły.