Dziś jest:

Poniedziałek
27 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena, Władysław, Władysława

Do końca roku zostało
188 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieAdam Stodulski – w gronie laureatów plebiscytu „Uczeń roku” PDF Drukuj Email

Choć już po raz XXIV  z inicjatywy Urzędu Miasta i "Gazety Ostrowieckiej" wręczano w Ostrowcu Św. tytuł "Ucznia Roku" to jeszcze nigdy towarzysząca temu uroczystość nie miała tak podniosłego charakteru. Na wypełnionej po brzegi sali kina "Etiuda" zasiedli nie tylko najlepsi uczniowie, ale także ich rodzice,  nauczyciele oraz zaproszeni goście. Gospodarzem uroczystości był prezydent Jarosław Górczyński. W tym roku w gronie najlepszych uczniów znalazła się ponad setka młodych ludzi, a wśród oklaskujących ostrowiecką młodzież znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Adam Jarubas, czy Świętokrzyska Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł. Prezydent Miasta - Jarosław Górczyński ufundował nagrody specjalne dla  dwóch uczniów w kategorii szkół podstawowych i dla dwóch w kategorii gimnazjów. Wybrał on tych, którzy świetnie godzą obowiązki wzorowych uczniów z innymi pasjami: artystycznymi, sportowymi, historycznymi, muzycznymi. Wśród takich znalazł się właśnie nasz uczeń Adam Stodulski.
Adam Stodulski, to uczeń klasy VI a PSP nr 14. Jest chłopcem bardzo ambitnym, oczytanym i dociekliwym. Nigdy nie spoczywa na laurach. Każdy sukces mobilizuje go do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Zdolności i pracowitość Adama procentują doskonałymi wynikami w nauce i sporcie. Adam jest uczniem wszechstronnie uzdolnionym. Nie tylko osiągnięcia w nauce  sprawiły, że, zdobył zaszczytny tytuł Ucznia Roku ale także duże zaangażowanie w życie klasy i szkoły oraz pasja jaką jest sport. Jego ulubioną dyscypliną jest piłka ręczna. Jest zawodnikiem KSZO Ostrowiec drużyny piłki ręcznej Młodzików Młodszych.
Jest finalistą V Ostrowieckiego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz” i  laureatem Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ostrowieckie jakie cudne”. Zdobył II miejsce w Powiatowych Eliminacjach Konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę i    wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim z języka angielskiego   W sporcie trzykrotnie  osiągnął I miejsce w Turnieju Szkół Podstawowych w „Street Handballu i trzecie miejsce w Turnieju Szkół Podstawowych w „Street Handballu” Zdobył również II miejsce w IV Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej w kategorii szkół podstawowych i I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii szkół podstawowych na szczeblu miejsko – powiatowym Ostatni sukces to I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej to jednocześnie awans do  Zawodów na szczeblu wojewódzkim.
Podczas uroczystości wyróżniono również uczniów, którzy mogą poszczycić się osiągnięciami w nauce i innych dziedzinach. W PSP nr14 do takich należą Aleksandra Sławska, Anastazja Matracka i Jakub Wikierski.