11 sierpnia 2022

Aleksander, Herman, Ligia, Włodzimierz, Zuzanna

X Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat” – Sukces „Czternastki” PDF Drukuj Email

27 maja 2015 r. odbył się Jubileuszowy X Międzyszkolny Konkurs Gramatyczno – Ortograficzny  klas III ,,Z gramatyką i ortografią za pan brat”. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół z terenu miasta – PSP 1, PSP 3, PSP 4, PSP 5, PSP 7, PSP 12, PSP 14. Każdą placówkę reprezentowało 4 uczniów klas III. Najpierw  indywidualnie rozwiązywali ćwiczenia gramatyczno – ortograficzne, a następnie pracowali zespołowo wykazując się wiedzą w pięciu różnych zadaniach. Konkurs prowadziła p. Małgorzata Połetek, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Ewa Bieńka /nauczyciel języka polskiego/, p. Joanna Bidzińska /z PSP nr 3/, p. Beata Buduła, p. Urszula Rafałkowska i p. Jolanta Wielgus. Po zaciętej rywalizacji ogłoszono wyniki:

III miejsce – PSP nr 4

Naszą szkołę reprezentowali:  Alicja Kuśmierz /3a/, Martyna Szczykutowicz /3b/, Joanna Strąpoć /3c/, Aleksandra  Czekaj /3d/

Po raz pierwszy została przyznana nagroda indywidualna pod nazwą Mistrz Gramatyki i Ortografii dla uczennicy PSP nr 5 - jako jedyna napisała bezbłędnie  indywidualny test gramatyczny i ortograficzny.
Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk p. dyr. Jolanty Klauzińskiej nagrody książkowe, dyplomy, notesy i długopisy, natomiast wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.
Organizatorkami imprezy były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Beata Buduła, Małgorzata Połetek, Urszula Rafałkowska, Jolanta Wielgus.