23 września 2020

Bogusław, Libert, Tekla

Jesteśmy w finale Wojewódzkiej Świętokrzyskiej Miniolimpiady w Turnieju Gier i Zabaw. PDF Drukuj Email

Ostrowiec Św. był gospodarzem jednej z dziesięciu grup eliminacyjnych Turnieju Gier i Zabaw dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. W środę, 27 maja w Hali Widowisko-Sportowej KSZO w zawodach wzięło udział osiem szkolnych reprezentacji złożonych z uczniów klas I-III.
Do finału wojewódzkiego awans zdobywał tylko zwycięzca ostrowieckiego turnieju. Walka była więc bardzo zacięta, a każdy z uczestników starał się jak najlepiej i najszybciej wykonać swoje zadanie w czterech różnych konkurencjach.
Po zsumowaniu punktów okazało się, że najrówniejszą drużyną dysponowała Publiczna Szkoła Podstawowa numer 14 w Ostrowcu Św. Jej reprezentanci wyprzedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowcu Św. i Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Św.
Hala KSZO przez ponad dwie godziny była miejscem sprawdzenia sprawności naszych najmłodszych uczniów. Sprawdzenie się również ich samych. Wspaniała atmosfera na parkiecie i na trybunach przekonuje, że powrót do organizacji Turnieju Gier i Zabaw był strzałem w dziesiątkę.
Zawody w całym województwie przeprowadza Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, a patronat nad nimi objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Skład naszego zespołu:

PSP nr 14 - kl. I: Anastazja Mroczkowska, Aleksandra Polit, Patrycja Zięba, Klaudia Banasik, Dominika Karwacka, Roksana Głąbień, Martyna Menducka, Jakub Sobolewski, Olaf Kałuża, Wiktor Płatek, Dawid Grabowiec, Marcin Łojkowski, Damian Żmuda; kl. II: Kacper Masternak, Julia Jabłońska, Bartek Kowalski, Oliwier Kasprzycki, Szymon Krawczyk, Michał Szczygieł, Wiktoria Tadej, Zuzia Mazur, Otylia Stajek, Krzysztof Szwagierczak, Sandra Miśkiewicz; kl. III: Amelia Bień, Iga Górczyńska, Katarzyna Kogut, Nikola Szwed, Wiktoria Łodej, Weronika Kołodziejska, Filip Budzyn, Kornel Wąsik, Wiktor Stojek, Kacper Łusiewicz, Mateusz Kudas, Kacper Jelonek. Opiekunowie – Katarzyna Marynowska i Sławomir Góra.

Gratulujemy uczniom ich opiekunom oraz wychowawcom, którzy pod kierunkiem p. Sławka Góry i pani Kasi Marynowskiej trenowali  różne konkurencje na lekcjach w-f.