19 września 2020

Konstancja, Sydonia, Teodor

Konkurs plastyczny „Ozdoba wielkanocna z surowców wtórnych” PDF Drukuj Email
środa, 29 kwietnia 2015 15:18

Recykling to jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Każdemu kojarzy się przede wszystkim z ekologią.  Słusznie, gdyż poprzez zmniejszanie ilości odpadów i zużycia surowców naturalnych, recykling staje się jedną z najistotniejszych metod ochrony środowiska we współczesnym świecie. Dzięki odzyskiwaniu surowców wtórnych, a następnie ich przetwarzaniu w procesie produkcyjnym, możliwe jest wielokrotne ich wykorzystywanie. Procesem tym obejmuje się wszystko, z czego możliwe jest uzyskanie materiałów i surowców:  szkło, różnego rodzaju metale i tworzywa sztuczne, ubrania czy też elektrosprzęt.  I dlatego, a także w ramach XII edycji PROGRAMU PROMOCJI  I WDRAŻANIA SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH NA TERENIE GMINY OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI podejmujemy wiele działań, które ponownie zaowocowały sukcesem. To ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów oraz rodziców przyczyniło się do wzbogacenia naszej szkoły o cenne pomoce naukowe.  We współpracy z rodzicami, uczniowie przystąpili do kolejnej akcji. Tym razem zadaniem było wykonanie ozdoby wielkanocnej oraz koszyczka wielkanocnego z wykorzystaniem surowców wtórnych. Powstały wspaniałe prace, które niewątpliwie stanowiłyby świąteczną dekorację. 31 marca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z udziałem Pani dyrektor Katarzyny Goworek, a uczniowie którzy wykonali najpiękniejsze  prace otrzymali nagrody oraz dyplomy.

Oto lista nagrodzonych uczniów: kl. 0a Mateusz Marynowski, kl.1e: Maja Brzyszcz i  Klaudia Jankowska, kl.1c: Tomasz Wiśniewski i Michał Jop, kl. 1d: Anastazja Mroczkowska, Aleksandra Polit, Wiktoria Kieloch, Dawid Frańczak, Jakub Antoniewski, Daria Popek, Wiktoria Kubicka, kl. 2a: Aleksandra Kwapisz, kl. 2b:Maja Bielecka, Wiktoria Dębniak, Marta Karwacka, Natalia Maj, kl. 3 b: Julia Sieradzka, Franek Sieradzki, kl.3c:Kacper Łukasiewicz, Bartosz Wąsik, Bartosz Michta, Noemi Gocel, Bartosz Siemieniuch, Joanna Strąpoć, Kinga Szewczyk, kl.3d: Zosia Baska, Maja Dąbrowska, Mikołaj Grudniewski, Oliwier Kowalski.
W klasach IV-VI: 1 m-ce zajęły: Kinga Gromska 5d -i Monika Styczeń 6b,
2 m-ce : Karolina Najdo 6c i Katarzyna Maciejska 4b,  3 m-ce: Zuzanna Kiec 5c
i Weronika Ozgowicz 4a.
Na wyróżnienie zasłużyły prace, które wykonali: Jakub Marynowski 4c, Aleksandra Michalak 5a, Brajan Nochelski 5d, Julia Falfus 4a, Natalia Czernik 5d, Wiktoria Sadło 5d.
Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i w dalszym ciągu zachęcamy do aktywnego udziału w organizowanych przedsięwzięciach.
Jolanta Niedziela , Grażyna Pastuszka i Małgorzata Nowakowska- Mazur.