Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

Logowanie„Młodzież zapobiega pożarom” PDF Drukuj Email

 

To nazwa Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego odbywającego się cyklicznie od wielu już lat. 23 marca 2015 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność organizować eliminacje gminne w dwóch grupach wiekowych - dla szkół podstawowych i gimnazjów. Swoją chęć wzięcia udziału zgłosiły szkoły: PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9 i PSP 14 oraz PG 1 i PG 4.
Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Pani dyrektor Katarzyna Goworek rozpoczęła konkurs, do którego przystąpiło po trzech uczniów z każdej szkoły. Pierwsza część polegająca na rozwiązaniu testu pozwoliła wyłonić pięć osób z każdej grupy wiekowej. Po drugiej części, która składała się z pięciu pytań opisowych zostali wybrani zwycięzcy. Ze szkół podstawowych Filip Grudzień PSP 1, Jakub Wojtyła
z PSP 9 i Mateusz Bystroń z PSP 7, z gimnazjów Krystian Kasprzycki z PG 4, Michał Barański z PG 1 i Franciszek Kozłowski z PG 1.Będą oni reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym już w kwietniu.
Eliminacje gminne przygotowała p. Iwona Abramczyk we współpracy z p. Andrzejem Pietrzykowskim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Iwona Abramczyk