1 lipca 2022

Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

„Młodzież zapobiega pożarom” PDF Drukuj Email

To nazwa Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego odbywającego się cyklicznie od wielu już lat. 23 marca 2015 r. w naszej szkole mieliśmy przyjemność organizować eliminacje gminne w dwóch grupach wiekowych - dla szkół podstawowych i gimnazjów. Swoją chęć wzięcia udziału zgłosiły szkoły: PSP 1, PSP 4, PSP 7, PSP 9 i PSP 14 oraz PG 1 i PG 4.
Turniej ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Pani dyrektor Katarzyna Goworek rozpoczęła konkurs, do którego przystąpiło po trzech uczniów z każdej szkoły. Pierwsza część polegająca na rozwiązaniu testu pozwoliła wyłonić pięć osób z każdej grupy wiekowej. Po drugiej części, która składała się z pięciu pytań opisowych zostali wybrani zwycięzcy. Ze szkół podstawowych Filip Grudzień PSP 1, Jakub Wojtyła
z PSP 9 i Mateusz Bystroń z PSP 7, z gimnazjów Krystian Kasprzycki z PG 4, Michał Barański z PG 1 i Franciszek Kozłowski z PG 1.Będą oni reprezentowali naszą gminę na szczeblu powiatowym już w kwietniu.
Eliminacje gminne przygotowała p. Iwona Abramczyk we współpracy z p. Andrzejem Pietrzykowskim z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Iwona Abramczyk