Świetlica szkolna promuje małe talenty. PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2015 14:50

Każdego dnia, po zakończonych lekcjach do naszej szkolnej świetlicy przychodzi bardzo dużo dzieci. Jedne odpoczywają, inne bawią się z koleżankami i kolegami, a jeszcze inne chętnie biorą udział w zajęciach proponowanych przez panie wychowawczynie. Są one bardzo różnorodne, jednak dużą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczne.
Tego typu propozycje zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój. Ćwiczą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, a co najważniejsze pozwalają nam - nauczycielom zauważyć pierwsze rodzące się talenty. Niewątpliwie taki talent plastyczny posiada Natalka Cichocka uczennica kl. III D. Dziewczynka sporo czasu spędza w świetlicy, ale nigdy się nie  nudzi, chętnie rysuje, maluje, przenosząc na papier swój talent. W jej dorobku jest wiele prac, które narysowała przebywając w świetlicy. Rysuje również w domu, w czasie wolnym. Już teraz widać, że to jej pasja. Dlatego postanowiłam zorganizować jej „mini wystawę”, przedstawiającą najciekawsze i najładniejsze prace. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród dzieci, a nasza mała artystka stała się rozpoznawalna. Mam nadzieję, że stanie się to inspiracją dla innych dzieciaków, które jeszcze zaskoczą nas swoimi talentami.
Jolanta Maj

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 15:54