11 sierpnia 2022

Aleksander, Herman, Ligia, Włodzimierz, Zuzanna

Weronika Broś – wicemistrzyni Polski w fitness. PDF Drukuj Email

Weronika Broś jest obecnie uczennicą klasy V a. Uczy się bardzo dobrze i wiele osób ją zna ale nie każdy wie, że Weronika jest wicemistrzynią Polski w fitness, w kategorii dziewczyn 10-11 lat. Swój największy sportowy sukces osiągnęła w tym roku. Pracowała na niego wiele lat. Nie wystarczy bowiem być wygimnastykowaną osobą, trzeba mieć również predyspozycje psychiczne i cechy charakteru, które pomogą zwyciężać. Weronika już w przedszkolu uczestniczyła w konkursach plastycznych i zdobywała w nich wyróżnienia. Gdy trafiła do  naszej szkoły rozpoczęła przygodę z muzyką w „Dziecięcym Zespole Promyki”. W „Promykach” tańczyła taniec współczesny oraz integracyjny, świetnie grała również na flażolecie. Wraz z zespołem zdobyła dwa razy pierwsze miejsce i raz drugie w Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół.

Gdy zakończyła edukację wczesnoszkolną trafiła do zespołu tańca współczesnego „Arabeska”. Wraz z zespołem zdobyła III miejsce a indywidualnie II miejsce w Międzyszkolnym konkursie Tańca „Krzyk Ulicy”. Weronika miała też przygodę z poezją zdobywając wyróżnienie w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Zdrowie w poezji dziecięcej”. Będąc uczennicą klasy pierwszej szkoły podstawowej ujawniła swoje zdolności w zakresie obsługi różnych programów komputerowych co w efekcie przyniosło jej wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Grafiki Komputerowej. Od roku, Weronika trenuje w sportowym ostrowieckim Fitness Clubie "BLACK & WHITE". Po roku systematycznego treningu, który odbywa się trzy razy w tygodniu,  jej talent oraz ciężka praca zaowocowały II miejscem w Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness kategoria 10-11 lat oraz V w Mistrzostwach Europy w Brnie ale już w starszej kategorii wiekowej dziewcząt 11-15 lat. Weronika V miejsca nie uznaje za sukces, jednak jest to dopiero początek jej zmagań sportowych w tej kategorii więc jeszcze wszystko przed nią. Gratulujemy Weronice i życzymy dalszych sukcesów.