Nagrodzeni w konkursie plastycznym - Stop przemocy ! Kampania Białej Wstążki PDF Drukuj Email

To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Dzień 25 listopada został uznany przez ONZ za Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą wobec Kobiet.  W Polsce obchodzony jest jako Kampania „Biała Wstążka”. Przedsięwzięcie to na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego trwało od 25 listopada 2014 roku do 10 grudnia 2014 roku. Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie ze Stowarzyszeniem NIGDY WIĘCEJ na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą przyłączył się do krajowej Kampanii „Biała Wstążka” pod hasłem Mężczyźni mówią NIE! Przemocy. Nasza szkoła PSP 14, jak i Gimnazjum nr 4 również zaangażowała się w tegoroczną akcję.

Uczniowie pod opieką swoich nauczycielek plastyki Ewy Goworowskiej, Małgorzaty Nowakowskiej – Mazur, Jolanty Wielgus stworzyli przepiękne, wzruszające prace plastyczne, pokazujące jak wiele wiedzą  na temat przemocy i jej skutków. 10.12.2014 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się konferencja podsumowująca Kampanię. Uczestniczyli w niej także uczniowie – zwycięzcy konkursu plastycznego wraz ze swoimi nauczycielkami. Zwycięzcy nagrodzeni:                                                                                                                                                       -  z PSP 14  - Natalia Pilarczyk z kl. 4c, Mikołaj Szwagierczak z kl. 4c, Natalia Forma z kl. 6a i Monika Styczeń z kl. 6b – uczniowie p. Joli Wielgus                                                                                                                                     -  z PG 4  - Patrycja Grzelak - z kl. I b, Oliwia Jeruzal – z kl. 3 b i Karolina Wróblewska z kl. 3c – uczniowie p. Ewy Goworowskiej.
Jolanta Wielgus