Dziś jest:

Piątek
1 lipca 2022

Imieniny obchodzą:
Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Do końca roku zostało
184 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieHalloweenowe klimaty w szkolnej świetlicy. PDF Drukuj Email
Wpisany przez a.siporska   
środa, 12 listopada 2014 13:44

Halloween, to  zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Jednak coraz częściej hallowenowe zabawy pojawiają się w naszym kraju. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, itp.


Szkoły i przedszkola organizują z tej okazji dodatkowe atrakcje dla swoich wychowanków.
Również nasza szkoła takie zabawy organizowała.  Świetlica szkolna cały tydzień przygotowywała halloweenowy wystrój. Dzieciaki chętnie kolorowały dynie, koty i inne motywy związane z tym świętem.  Zapraszamy przez cały tydzień do świetlicy, aby  obejrzeć imponującą wystawę.
W Halloween dzieci przyszły do szkoły przebrane za straszne postacie. Nie zabrakło przebierańców również w świetlicy, a panie musiały kupić dużo  cukierków aby obronić się przed psikusami.
Było miło i wesoło -  wszyscy doskonale się bawiliśmy.
Jolanta Maj