1 lipca 2022

Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian

Święto Orderu Uśmiechu PDF Drukuj Email

W sobotę 20 września 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 miało miejsce niezwykłe wydarzenie, w którym wzięła udział grupa uczniów naszej szkoły z klasy 2c i 3b z wychowawczyniami
p. Barbarą Czyż i p. Iwoną Sidor oraz rodzicami. Mieli oni okazję zobaczyć uroczystość nadania Orderu Uśmiechu, której bohaterem był pan Wiesław Kulej. Ceremonię poprowadziła wicekanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu pani Halina Sroczyńska oraz członek Kapituły pan Marian Osuch.
Uroczystość była radosna, ale jednocześnie podniosła i wzruszająca. W obecności licznie przybyłych gości, na czele  z władzami miasta, pan Wiesław Kulej został pasowany różą na 975 Kawalera Orderu Uśmiechu i musiał wypić kielich, wyciśniętego przez dzieci, soku z cytryny. Bohater wydarzenia przełknął kwaśny napój
i nie zaprezentował zebranym „kwaśne miny”. Z promiennym uśmiechem podziękował dzieciom za nominację do tego słonecznego odznaczenia oraz obdarował wszystkich obecnych, wzorowanymi na Orderze Uśmiechu, medalami na kolorowych zawieszkach.
Po uroczystości goście zostali zaproszeni na piknik integracyjny z grilem, słodyczami, okazałymi jabłkami i pląsami przy dobrej muzyce.