11 sierpnia 2022

Aleksander, Herman, Ligia, Włodzimierz, Zuzanna

Michta Bartosz z klasy II c znowu najlepszym pływakiem! PDF Drukuj Email

W sobotę 7 czerwca 2014 roku w miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się finałowe zawody z cyklu „Mamo, Tato! Zobacz jak pływam”, które były podsumowaniem zajęć nauki pływania prowadzonych w roku szkolnym 2013/2014 w klasach II i III ostrowieckich szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział ponad 60 dzieci.  Kolejny raz Bartek Michta okazał się najszybszy, wygrywając zawody i zajmując zasłużone I miejsce spośród uczniów klas II. Tak jak w wodzie, super radzi sobie także i w szkole - to wzorowy uczeń. Tak mówi o sobie: „ Pływanie to moje hobby od dwóch lat. Pasją tą zaraził mnie mój starszy brat Kacper, który pływa już sześć lat. Chodzę na treningi trzy razy w tygodniu. Uczestniczę także w licznych zawodach pływackich- „Mamo, tato! Zobacz jak pływam” , „Mała liga”. Rozgrywane są one w Ostrowcu Św., w Połańcu, Sandomierzu, Busku Zdroju. Na swoim koncie mam 2 złote medale, jeden srebrny i kilka dyplomów. Pływanie sprawia mi dużo radości i przyjemności. W przyszłości chciałbym pójść do pływackiej klasy sportowej”. Cieszymy się z kolejnego sukcesu Bartka i kibicujemy mu w dalszej karierze. Sukcesów życzymy także Kasi Buławie, która także startowała w zawodach, zajmując zaszczytne 8 miejsce.
Wychowawczyni klasy 2c – Jolanta Wielgus