Dziś jest:

Poniedziałek
27 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena, Władysław, Władysława

Do końca roku zostało
188 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieTaneczny sukces „Promyków” i „Arabeski”. PDF Drukuj Email

Puchar Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, I miejsce w kategorii piosenka i ruch oraz Nagroda Specjalna Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Barbary Buszkiewicz dla Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Promyki”, II miejsce zespołu „Arabeska” w kategorii taniec współczesny to nagrody dla naszych uczniów w IX Międzyszkolnym i I Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych, który odbył się 7 maja 2014r. w kinie Etiuda. W tym roku do rywalizacji o najwyższe nagrody w konkursie przystąpiło 17 grup. Dziewięć z nich zaprezentowało się w kategorii piosenka i ruch, 8 w kategorii taniec współczesny. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: wokalno-taneczny „Promyki”, który tworzą pod kierunkiem p. Anny Siporskiej i p. Beaty Darnowskiej uczniowie integracyjnej klasy 1a oraz zespół tańca współczesnego „Arabeska”, w którym pod kierunkiem p. Beaty Darnowskiej tańczą dzieci z klas II-VI czyli „reszta świata” . W kategorii piosenka i ruch zespół „Promyki” prezentując się w dwóch utworach „Parasole” oraz „Uściski dla mamy” nie miał sobie równych i wraz z rewelacyjną wokalistką Julią Jabłońską zdobył I miejsce, Puchar Prezydenta oraz nagrodę specjalną Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Barbary Buszkiewicz. Zespół „Arabeska”, który wystąpił na scenie w 38 osobowym składzie zaprezentował dwa układy taneczne do utworów: Justina Biebera „Sombady tu love” i 3OH!3 „Starstruk”. „Arabeska  zaskoczyła "masą profesjonalizmu", czyli tylu dzieciaków, tak dobrze tańczących.... na raz..... na scenie jeszcze nie widziałem...” – to słowa redaktora Gazety Ostrowieckiej obserwującego co roku zmagania taneczne. „Muszę przyznać, że pierwszy układ z parasolkami booombowy” – to kolejna pochwała tym razem pod adresem „Promyków”. Słowa uznania należą się również organizatorom konkursu – nauczycielkom z PSP nr 12, które jak co roku bardzo profesjonalnie go przygotowały. Zadbały o poczęstunek a w oczekiwaniu na wyniki zaprosiły na scenę panią Beatę Darnowską, która z pomocą swoich podopiecznych zachęciła wszystkich uczestników przeglądu oraz publiczność do zumby. Zabawa była przednia. IX Międzyszkolny i I Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych przeszedł do historii. „Promykom” i „Arabesce” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Skład zespołu „Promyki”

Daria Adamska, Kacper Bednarski, Amelia Giez, Amelia Haraburda, Maria Hapczyn, Julia Jabłońska, Oliwier Kasprzycki, Bartosz Kowalski, Kacper Krajewski, Aleksandra Kwapisz, Maciej Lis, Martyna Matysiak, Zuzanna Mazur, Nikodem Pisula, Wiktoria Płatek, Otylia Stajek, Krzysztof Szwagierczak.

Skład zespołu „Arabeska”

Marcin Grzesik, Kacper Jelonek, Iga Górczyńska, Anna Perlik, Alicja Kuśmierz, Maja Kowalska, Daria Tomaszewska, Aleksandra Baka, Zuzanna Świercz, Katarzyna Letkiewicz, Natalia Surmańska, Angelika Mucha, Julia Tkaczyk, Rafał Gruszka, Wiktor Kałuża, Paweł Skiba, Mateusz Kroczek, Julia Sieradzka, Wiktor Walczyk, Małgorzata Olejarz, Weronika Broś, Joanna Brodnicka, Zuzanna Jama, Maja Krajewska, Aleksandra Michalak, Wiktoria Stachurska, Natalia Marchewka, Aleksandra Koprowska, Kamila Kalinowska, Emilia Pękala, Wiktoria Sadło, Karolina Hauer, Natalia Forma, Sandra Popek, Patrycja Śmiech, Agata Sobólska, Agata Laskowska, Sylwia Kucharczyk, Natalia Nowak, Julia Podeszwa.

Zumba