Dziś jest:

Poniedziałek
27 czerwca 2022

Imieniny obchodzą:
Maria Magdalena, Władysław, Władysława

Do końca roku zostało
188 dni

Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę?
 

LogowanieXXII Tydzień Kultury Języka w PSP 14 10 – 15 marca 2014 PDF Drukuj Email

Tegoroczny Tydzień Kultury Języka przebiegał pod hasłem „Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego”. W naszej szkole upłynął on pod znakiem ciekawych polonistycznych przedsięwzięć.

Dużo emocji wśród uczniów klas 4 - 6 wzbudziło wykonanie garniturów literackich postaci związanych z regionem świętokrzyskim: Jana Kochanowskiego, Stefana Żeromskiego, Oskara Kolberga, Adolfa Dygasińskiego, Henryka Sienkiewicza Witolda Gombrowicza i Jarosława . Powstały naprawdę imponujące prace, dlatego wybór najlepszych okazał się trudny. Komisja miała ciężki orzech do zgryzienia. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa 6

Uczniowie klas czwartych i piątych przystąpili do konkursu czytelniczego „Zostań pożeraczem książek”. Cieszy fakt, że nasza młodzież chętnie sięga po książki. Oto najlepsi czytelnicy w gronie i piątoklasistów: Jakub Wykierski Vd, Monika Styczeń Vb, Julia Mirecka Va i czwartoklasistów:  Weronika Broś IVa, Natalia Bober IVc, Maja Kargul IVb.

Nowością był I Przegląd Amatorskich Grup Teatralnych klas szóstych. Każdy zespół zainscenizował wybrany fragment „Balladyny” J. Słowackiego.

Pomysł okazał się trafiony, gdyż szóstoklasiści, jak na najstarszych przystało, stanęli na wysokości zadania. Wykazali się dużym talentem aktorskim, zadbali o plastyczną oprawę przedstawienia. Z pewnością ta inicjatywa znajdzie swój finał także w przyszłym roku.

Rozstrzygnięto również Konkurs Ortograficzny o laur „Złotego Pióra Czternastki”. Zmagania z ortografią nie należą do najłatwiejszych. Znaleźli się jednak tacy, dla których  nie ma ona żadnych tajemnic. Zwycięzcami w tej ortograficznej corridzie okazali się z klas szóstych: Mateusz Jasiński VIc, Dominika Kiec VIc, Agnieszka Mierzejewska VIb, z klas piątych: Paulina Boroń Vd, Monika Styczeń Vb, Jakub Wykierski Vd oraz  z klas czwartych:  Julia Wybranowska IVd, Karolina Skowron IVc i Aleksandra Rokosz IVd.

Panie polonistki doceniły trud i zaangażowanie swoich uczniów oraz ich osiągnięcia, nagradzając  uczestników konkursów talonami na szóstkę  dla zwycięzców, talonami na piątkę dla uczestników, drobnymi upominkami, a także słodyczami. To był naprawdę udany tydzień!