2 lipca 2022

Juda, Maria, Martynian, Otto, Piotr, Urban

Uczniowie klas I- III z wizytą u Alibaby PDF Drukuj Email

Historia o zaczarowanej grocie, zwanej Sezamem, skrywającej niezwykły skarb czterdziestu rozbójników, to jedna z najciekawszych baśni z Tysiąca i Jednej Nocy. Opowieści pięknej Szeherezady do dzisiaj wzbudzają dreszcz emocji, oczarowują, bawią i wzruszają najmłodszą widownię. Adaptacja baśni przygotowana przez Teatr Współczesny w Krakowie pokazała niezwykłą historię dwóch braci: chytrego i tajemniczego Kasima oraz dobrodusznego Ali Baby oraz odwieczną walkę dobra ze złem. Ciekawy i śmieszny scenariusz, oryginalna scenografia, kolorowe kostiumy i wyjątkowe efekty specjalne już od początku porwały naszych uczniów w ekscytujący wir wydarzeń. Podczas przedstawienia najmłodsi mogli przekonać się, że nawet największe skarby Sezamu są niczym wobec skarbu przyjaźni i miłości.