Międzyszkolne Olimpijskie Potyczki w PSP Nr 14 PDF Drukuj Email

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 14 odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pod hasłem "Co słychać na Olimpie". Jego organizatorkami były panie: Małgorzata Guzek, Mariola Podlach i Małgorzata Urbańska. Konkursy mitologiczne odbywają się w PSP Nr 14 od wielu lat i weszły już na stałe do repertuaru konkursów. Ich  nadrzędnym celem jest upowszechnianie kultury śródziemnomorskiej. W kulturze antycznej bowiem, szczególnie greckiej tkwią korzenie Europy, to stąd czerpiemy do dziś wzorce dobra, piękna i prawdy.
Konkurs Mitologiczny adresowany był do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Przystąpiły do niego trzyosobowe drużyny aż z ośmiu szkół ostrowieckich. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Firmanty z kl. V a, Agnieszka Mierzejewska z V b oraz Dominik Baran z V c.
Konkurs okazał się nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także zabawą. Uczniowie mieli okazję pograć w piłkę nożną i zbudować wieżowiec wykorzystując oprogramowanie Tasc  Magic. Początek konkursu uświetniła scenka mitologiczna w wykonaniu grupy uczniów z klasy VI b, Emilki Nogowskiej, Karola Gwoździa, Karoliny Zielińskiej, Asi Karcz, Kacpra Świercza i Kuby Środonia.  Przy dźwiękach nastrojowej greckiej muzyki, w pięknych, pomysłowych strojach helleńskich uczniowie zmagali się ogółem z 7 konkurencjami. Piątoklasiści okazali się niezwykle starannie przygotowani do konkursu. Z większością zadań nie mieli żadnego problemu, nawet trudne pytania nie były dla nich piętą Achillesa.
Najlepszymi znawcami mitologii okazała się drużyna PSP Nr 5,  drugie miejsce zajęła PSP Nr 3, a trzecie miejsce PSP Nr 1. Nasza reprezentacja uplasowała się na 4. miejscu, przegrywając tylko połową punktu.
Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki, a wszyscy uczestnicy drobne upominki ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, który objął nad nim patronat. Zakończenie konkursu uwieńczyła tradycyjnie wspólna fotografia uczestników i organizatorów.