Walentynki – artystycznie i na wesoło. PDF Drukuj Email

14 lutego 2013 roku, z okazji walentynek, wysłuchaliśmy w naszej szkole audycji radiowej, przygotowanej przez uczniów klasy 5b pod opieką pani Ewy Gawłowskiej. Uczniowie przybliżyli wszystkim słuchaczom historię tego święta, a szczególnie wielką rolę patrona zakochanych – duchownego Świętego Walentego, którego działalność i misja skierowane były na wspieranie serdeczności, przyjaźni i miłości. Uczniowie korzystając z „radiowej poczty” mogli też zaprezentować swoją twórczość poetycką i przesłać życzenia zadedykowane wybranym osobom.

Na szczególną uwagę zasługują też laureaci konkursów walentynkowych. W klasach drugich i trzecich na najpiękniejszą kartkę walentynkową metodą kolażu, z życzeniami w języku angielskim pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Konecka z klasy 2b, drugie miejsce Wiktor Tuźnik z klasy 3a, na trzecim uplasowali się Wiktoria Stachurska i Daniel Żelazowski z klasy 3a. Wyróżnienia otrzymali: Bartosz Chamera z klasy 3b, Oliwia Kamińska z klasy 2a oraz Kinga Dąbrowska z klasy 2b. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na tablicy szkolnej „Walentynki  2013” jako wystawa prac artystyczno – językowych.
W konkursie dla klas czwartych „Walentynki na bardzo wesoło” na najbardziej zabawny wierszyk-rymowankę, które nas miały rozśmieszyć-wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Szymańska oraz Paulina Boroń z klasy 4d.
Pomysłodawczynią i organizatorką konkursów była pani Ewa Gawłowska.